76 річниця з моменту страшної трагедії, яка трапилась на залізничному мості у Заліщиках – ЗАЛІЩИЦЬКЕ ІНФОРМАЦІЙНЕ БЮРО

76 річниця з моменту страшної трагедії, яка трапилась на залізничному мості у Заліщиках

Минула 76 річниця з моменту страшної трагедії, яка трапилась на залізничному мості у Заліщиках. Тут у 1941 році солдати радянської армії підірвали та скинули у води Дністра два залізничних вагони, переповнені політичними в’язнями. За словами очевидців, від гарячих котлів потяга вода у ріці закипала. У ній же від болю та мук кричали десятки ще живих людей. Нелюдські страждання не залишили шансів на порятунок нікому. Жахіття тих днів не можуть забути й нинішні покоління заліщан…

Повідомляє сайт ЗАЛІЩИЦЬКЕ ІНФОРМАЦІЙНЕ БЮРО.

Сьогодні про жахливі події липня 1941 року нагадує одинокий кам’яний хрест на крутих схилах Дністра, поблизу залізничного моста у Заліщиках. На ньому напис: “Цей хрест є пам’яттю в’язням, що загинули влітку 1941 року від рук НКВС, вкинуті з вагонами у води Дністра”.

За радянських часів стверджували, що міст підірвали німецькі диверсанти, але насправді німці окупували цю територію 14 липня, а трагедія сталася 5-7 липня (точна дана не відома). Саме відступаючі енкаведисти підірвали вагони з політв’язнями на мості, що сполучає Буковину з Галичиною.

Дослідником трагедії, яка трапилась у Заліщиках 5 липня 1941 року, є колишній директор Слобідської середньої школи, історик Антон Могилюк. Йому належить ряд наукових праць, присвячених даній тематиці.

З відродженням України заліщани спорудили на тому місці пам’ятний хрест. Щороку 5 липня в день трагедії жителі міста приходять до нього, щоб відправити панахиду і вшанувати пам’ять безневинно загиблих людей. У цей пам’ятний день у Заліщики з’їжджаються гості з усієї Західної України – Львівщини, Тернопільщини, Чернівеччини…

Цього року жителі також вшанувати пам’ять безневинно загиблих жерт комуністичного режиму. Участь у заході взяли перший заступник голови районної державної адміністрації Роман Краснюк, заступник голови районної ради Василь Лопушняк, керівники установ та організацій міста, представники політичних та громадських організацій краю. Присутні вшанували пам’ять загиблиз хвилиною мовчання та покладання квітів до пам’ятника.

ТАКОЖ ПОЧИТАЙТЕ ІНШІ НАДЗВИЧАЙНО ЦІКАВІ МАТЕРІАЛИ

Росіянин змінив стать заради дружини-лесбіянки

Выбран самый красивый мужчина в мире

Самые ужасные эксперименты над людьми

В Колумбии заработал секс-курорт в формате “все включено”

Ученые приблизились к победе над смертельной болезнью

85-летняя модель: “Больше еды люблю только секс!”

Девушку заставили похудеть почти на 100 килограмм

Крупнейший секс-скандал в истории США

Почему мужчины не хотят встречаться с полными женщинами

Назван самый сексуальный холостяк Земли

Как снять головную боль за несколько минут?

Как заработать на “лайках” в Instagram

18-летняя модель продала свою невинность на аукционе за 2,3 миллиона евро

Самые безжалостные дети-убийцы в истории

“Это так ужасно”, – принц Чарльз о браке с принцессой Дианой

Как заработать миллион, весьма необычные способы

Блогеры становятся опаснее ИГИЛа и Гитлера

Leave a comment

Your email address will not be published.


*