Учні з особливими потребами навчатимуться у звичайних школах – ЗАЛІЩИЦЬКЕ ІНФОРМАЦІЙНЕ БЮРО

Учні з особливими потребами навчатимуться у звичайних школах

З наступного року всі діти з особливими потребами здобуватимуть знання виключно у звичайних школах. Відповідну постанову 26 жовтня затвердив Кабінет міністрів України.

З 1 вересня 2017 року на Тернопільщині буде припинено набір учнів до підготовчих та перших класів спеціальних шкіл. Натомість влада обіцяє забезпечити всі умови для навчання цих дітей у спеціальних або інклюзивних класах загальноосвітніх  навчальних закладів. Відповідна постанова Кабінету міністрів України вступила у дію з 26 жовтня, повідомляє Тернопільське Інформаційне Бюро з посиланням на прес-службу Міністерства освіти і науки.

Таким чином планується, що до 2022 року всі українські діти, які отримують знання у спеціальних школах, будуть навчатися у звичайних ЗНЗ.

—  Організація їхнього навчання у ЗНЗ буде побудована на основі особистісно орієнтованих методів навчання з урахуванням індивідуальних особливостей навчально-пізнавальної діяльності таких дітей. Світовий досвід свідчить, що такі заходи не лише сприяють формуванню толерантного та відкритого суспільства, а й кращому навчанню дітей із особливим освітніми потребами, –  коментують у Міносвіти.

Важливо, що такі нововведення дозволять особливим дітям отримувати освіту, проживаючи у сім’ї, де вони завжди зможуть знайти підтримку і розуміння. Також такі родини будуть юридично захищені, школа не зможе відмовити дитині у свої послугах.

Нагадуємо, що раніше така проблема виникала у Тернополі. Рік тому мешканка міста Людмила Туркот зверталася до столичних журналістів по допомогу. Мама двох діток з особливими потребами – семирічної Христини та  десятирічного Дмитра, скаржилася на нелюдські умови у спеціальній школі. Крім того через тяжку хворобу діток, їх хотіли позбавити змоги навчатися.

До нових змін потрібно підготувати й дорослих. Фахівці зазначають, що батьки особливих дітей бояться віддавати дитину у звичайні школи, тому що там навчаються різні школярі.

—  Боюся, що у спеціалізованій школі з моєї дитини будуть насміхатися і знущатися. Хоча у Європі така практика популярна, мені здається, що у нас ще присутнє радянське мислення. Якщо ти не такий, ти поганий. Для реалізації такого задуму потрібна тяжка праця як владних структур та навчальних закладів, так і батьків та вчителів, – коментує тернополянка Ольга, мама особливої дитини.

ТАКОЖ ПОЧИТАЙТЕ ІНШІ НАДЗВИЧАЙНО ЦІКАВІ МАТЕРІАЛИ

Росіянин змінив стать заради дружини-лесбіянки

Выбран самый красивый мужчина в мире

Самые ужасные эксперименты над людьми

В Колумбии заработал секс-курорт в формате “все включено”

Ученые приблизились к победе над смертельной болезнью

85-летняя модель: “Больше еды люблю только секс!”

Девушку заставили похудеть почти на 100 килограмм

Крупнейший секс-скандал в истории США

Почему мужчины не хотят встречаться с полными женщинами

Назван самый сексуальный холостяк Земли

Как снять головную боль за несколько минут?

Как заработать на “лайках” в Instagram

18-летняя модель продала свою невинность на аукционе за 2,3 миллиона евро

Самые безжалостные дети-убийцы в истории

“Это так ужасно”, – принц Чарльз о браке с принцессой Дианой

Как заработать миллион, весьма необычные способы

Блогеры становятся опаснее ИГИЛа и Гитлера

Leave a comment

Your email address will not be published.


*